sobota, 4 czerwca 2022

Praca, dzieci, dron, czyli witaj w nowej rzeczywistości. I zaproszenie na festiwal

Już za 10 dni w 11 miastach w całej Polsce ruszą pokazy w ramach kolejnego Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Gutek Film jak zwykle wybrał to co ciekawe z premier i filmów ostatnich lat, a nawet chyba stworzą kącik klasyki z perełkami sprzed lat.
Polecam - sprawdzajcie program tu kliknij 

A jako przedsmak festiwalu pokazano nam na pokazie prasowym film, który trochę czekał u nas na swoją premierę, czyli komedię "Praca, dzieci, dron". I dziś kilka słów o niej.

Francuskie komedie mam wrażenie, że nie są aż tak idiotyczne jak to co dominuje w tym gatunku (również u nas), więc jeżeli lubicie humor bez wulgarności, bez większych przerysowań, to będziecie się nieźle bawić. To historia faceta, który znalazł się w trudnej sytuacji - nie dość że nie ma pracy, to żona postanowiła dać mu ostatnią szansę na "ogarnięcie się", czyli zostawiła go na jakiś czas z dwójką dzieci, by sprawdzić jak sobie da radę. Opieka nad dziećmi nie problem, gość ma do tego serce, choć głowę często zostawia chyba gdzieś zupełnie indziej, gorzej z pracą i kasą. Rynek jest bezlitosny dla menadżerów średniego szczebla takich jak on. Dominują młodzi, gadający slangiem, którego on nie rozumie, dyspozycyjni...


 

Jak więc spełnić oczekiwania pracodawcy? Może by tak nagiąć rzeczywistość i powiedzieć, że dzieci się nie ma? W realizacji jego planu będzie pomagał mu nowy przyjaciel, król dorywczych prac, którego bohater poznał w dniu swojej rozmowy kwalifikacyjnej.
Może nie ma aż tak wielkich wybuchów śmiechu przy działaniach postaci, ale samo tło jest zabawne - korpojęzyk, rynek prac zlecanych, wkraczająca coraz powszechniej nowoczesność (autonomiczne samochody, drony przewożące przesyłki), która nie zawsze jest tak przyjazna jak by się to mogło wydawać. Absurdalne? Poczekajmy kilka lat i będziemy mieli to i u nas. Modę na produkty eko i bycie offline, sprzedawane oczywiście online i 4 razy drożej już mamy...
Lekkie, niezobowiązujące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz