poniedziałek, 11 października 2021

Infantka - Wojciech Nerkowski, czyli czy scenarzysta może napisać dobrą książkę?

Czy wiecie kto to infantka? Ja nie wiedziałam, dopóki nie sięgnęłam po najnowszą książkę Wojciecha Nerkowskiego o takim tytule. Główną bohaterką jest młoda wychowanka domu dziecka – Hanna Wysocka. Dziewczyna nie wie nic o swoich rodzicach, ani o swoim pochodzeniu. Pracuje jako stewardessa w pewnych tanich liniach lotniczych, dzięki czemu mamy okazję poznać niektóre procedury, których należy przestrzegać w przestworzach oraz na lądzie.

Hanię poznajemy, kiedy wraz ze swoim chłopakiem Jakubem zwiedza zabytkowy pałacyk. Ku jej zdziwieniu zarówno Kuba jak i pozostali zwiedzający zauważają niezwykłe podobieństwo pomiędzy dziewczyną, a postacią ze starego obrazu. Dziewczyna uznaje to za przypadek, ale chęć poznania swojej tożsamości jest tak silna, że postanawia to sprawdzić.

Czy Hania jest spokrewniona z tajemniczą kobietą, a co za tym idzie z właścicielami pałacu? Czy ma szansę na odnalezienie rodziny i swojej tożsamości? Jaką cenę przyjdzie zapłacić jej, oraz jej bliskim za poznanie prawdy? Aby się tego dowiedzieć musicie przeczytać Infantkę. Przygotujcie się na częste zwroty akcji, misternie uknutą intrygę i zaskakujące zakończenie.

               Jako wierna fanka twórczości Wojciecha Nerkowskiego polecam Infantkę wszystkim, którzy lubią wciągające lektury. Z każdą kolejną książką podziwiam jak rozwija swój warsztat pisarski i mam wrażenie, że dopiero się rozkręca 😊

Marta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz