środa, 31 sierpnia 2016

Co jest grane, Davis? Czyli a najbardziej polubiłem kota

Z filmami braci Coenów mam problem - większość z nich bardzo lubię, ale nie zawsze mam poczucie, że nadaję na tych samych falach z poczuciem humoru. I tak trochę mam z tym filmem. Może trzeba go oglądać w odpowiednim nastroju? W każdym razie dla mnie w tej historii nie ma tej iskry, nie ma życia, które by powodowało, że opowieść wciąga, że lubisz bohatera i jakoś przejmujesz się jego losem. Snuje się z miejsca na miejsce, pomieszkując u znajomych, dorabiając folkowym graniem w barach, nie potrafiąc jakoś zawalczyć o swoje szczęście, o sukces. Pechowiec? Nawet nie, raczej fatalista i gość, który daje się nieść życiu niczym rzece. Płynie i obserwuje cieszących się na jej brzegach ludzi. A on płynie dalej i tylko czasem zdycha, że może coś się zdarzy takiego, że mógłby się zatrzymać.
Kilka w miarę zabawnych scen (uwielbiam tego kota!), dobre dialogi i ciekawe postacie (nawet w drugim planie), ale sama historia jakoś mi się wlokła i nie potrafiłem dostrzec w niej nic, co by mnie w niej zachwyciło. 


Chyba najlepsza z tego wszystkiego była tu muzyka. Ale to też przecież propozycja dla dość wąskiej grupy. Kto w końcu dziś słucha folkowych ballad? Hipsterzy? *************

W głowie wciąż brzmią melodie z dzisiejszego koncertu, czyli twórczość Henryka Warsa, a ja już ostrzę sobie zęby na kolejne - Festiwal Singera trwa.

Za kilka dni nowy konkurs, ale pora najpierw podsumować rozdanie wakacyjne. Dwa reportaże do wyboru: Rosja albo Wietnam (tu było więcej wskazań) i zadanie najprostsze z możliwych - wskazać miejsca, które Was w tych krajach interesują. Maili było sporo, musiałem więc dokonywać losowania (numerując je w kolejności przychodzenia) i tak:
"Czołem nie ma hien" powędruje do Agnieszki Sinoleodesespero
a
"Ostatni Rosjanin" otrzyma Kasia Müller
Gratulacje! Od Agnieszki jeszcze czekam na adres, ale mam nadzieję, że nie będę musiał losować po raz drugi. Powiedzmy, że czekam tydzień.
Podziękowania dla wszystkich za zabawę i zapraszam do konkursów w kolejnych miesiącach.2 komentarze: