sobota, 22 maja 2021

OK Boomer - Patryk Pietrzak, czyli boisz się zmian?

Chyba potrzebowałem odtrutki na sieczkę po wczorajszej Eurowizji. I oto trafiam na całkiem ciekawy i świeżutki album Patryka Pietrzaka - debiut solowy wokalisty znanego dotąd z zespołu Ted Nemeth.
Jak sam opowiada w wywiadach, materiał solowy zbierał już od jakiego czasu i pandemia pozwoliła mu na to, by w spokoju zebrać materiał na całą płytę. Mniej tu gitarowego grania, które uprawia z kapelą, rozpiętość pomysłów muzycznych jest bardzo duża, ale może właśnie dzięki temu jest ciekawiej? Są elementy folkowe (Maryś), są ballady, jest trochę elektroniki w tle, ale są również bardziej energetyczne, pop-rockowe numery.

Premiera krążka zdaje się właśnie dziś, a można go upolować jak najbardziej legalnie w serwisach muzycznych w sieci (ja jak zwykle Deezer), wysłuchać, a może potem kupić sobie płytkę na półki.
Głos na pewno ciekawy, ale co ważne czuję, że to nie jest odtwórcze (jak choćby nasz przedstawiciel na Eurowizji), że są w tym prawdziwe emocje - jeżeli samemu tworzy się muzykę, pisze teksty, a potem je śpiewa, czyli po prostu wkłada w to całego siebie, słuchacze mogą to wyczuć. Takie numery jak choćby "Najważniejszy dzień" czy "Morze i świat" spokojnie mogłyby hulać na falach radiowych, ale są tu też bardziej oryginalne rzeczy, których charakter jest bliższy poezji śpiewanej. Osobiście bardzo polubiłem "Na czarno".

Zobacz klip do utworu ,,Maryś’’Brak komentarzy:

Prześlij komentarz