sobota, 11 listopada 2017

Czytaj PL, czyli z roku na rok coraz lepiej

Organizatorzy akcji Czytaj PL z roku na rok mam wrażenie działają z większych rozmachem. Cały listopad plakaty na przystankach autobusowych z książkami do darmowego ściągnięcia, ale to już nie tylko przestrzeń miejska, ale dzięki możliwości ściągnięcia plakatów, akcja wkracza do szkół, zakładów pracy i gdzie tam tylko chcecie. Przyłączcie się i Wy. 
Wystarczy, że złożycie obietnicę i możecie dzielić się ze znajomymi książkami. Pisałem już o tym na FB, ale spor reklamowy tak mi się podoba, że wart jest również notki na blogu. Kto więc jeszcze nie wypatrzył kodów QR, niech odpala swój sprzęt. Po raz pierwszy możemy nie tylko czytać w wersji elektronicznej, ale i słuchać! Nawet na zmianę!

Akcja organizowana jest już po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może też zaprosić aż 5 znajomych. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

Do wyboru mamy 12 książek, część z nich znam, więc od razu wrzucam linki do recenzji.

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2” (ja czytałem tom 1)
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara"
I jeszcze spot, o którym wspominałem. Prawda, że wymiata?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz