czwartek, 13 kwietnia 2017

Pascha, przejście, Wielkanoc, nowe życie..., czyli życzenia

Planowałem przed świętami jeszcze przynajmniej dwie notki, ale jakoś w tym roku nie udaje się zwolnić tempa, wziąć trochę wolnego w pracy, postanowiłem więc przynajmniej od bloga i Facebooka zrobić sobie wolne. Wracam więc w niedzielę, już po świętach. I mam nadzieję, że będę mógł oprócz życzeń z którymi za chwilę Was zostawię, napisać coś więcej o lekturze, którą sobie w tym roku wybrałem na ten czas refleksji (możecie sprawdzić notki wielkanocne z poprzednich lat). Rozmowa prof. Vetulaniego i ks. Strzelczykiem i "Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu" to coś, co mi się przyda w te dni.

Życzę Wam tego samego co i sobie. Czasu na zatrzymanie, refleksję, radowanie się z życia, z tego co najważniejsze, z obecności bliskich. Gotowanie, jedzenie, sprzątanie, wcale nie tworzą świąt, choć pewnie sprawiają, że nam będzie milej. Ale to serca i głowy mamy oczyścić z tego co tam niepotrzebne :) Obojętnie więc czy świętujecie Triduum Paschalne, czyli święta Wielkiej Nocy, żydowską Paschę, czy też po prostu będziecie mieli kilka dni wolnego, życzę Wam dobrych dni. Aby łatwiej było nam znosić tę pogodę co wciąż robi nam psikusy, wszystkie nerwy, problemy, obowiązki. Sprawmy, żeby to wszystko nie zasłaniało nam radości i piękna życia.
Ściskam
Robert

16 komentarzy:

 1. Również życzę zdrowych i spokojnych świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdrowie, odrobina spokoju - tego się nigdy nie odmawia, dzięki bardzo i wzajemnie!

   Usuń
 2. Tobie również życzę rodzinnych, radosnych i dobrze przeżytych Świąt Zmartwychwstania! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Choć może ciekawiej byłoby zakrzyknąć Hallelu Jah - wciąż jakoś zbyt mało znamy korzenie naszej wiary

   Usuń
 3. Pięknie napisałeś te życzenia :)
  I Tobie również życzę, by czas Świąt był wspaniale spędzonym czasem, trochę zadumanym ale też radosnym, a Twe serce by było przepełnione Wiarą, Nadzieją i Miłością.
  /violka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Właściwie te trzy wystarczą :) Jak mamy je w sercu, to żadne ciemności nie straszne

   Usuń
 4. Robert,
  chcieliśmy tylko przyłączyć się do życzeń. Życzymy Tobie, wszystkim Czytelnikom Twojego bloga oraz nam samym tego, by faktycznie udało się znaleźć sens tych kilku najbliższych dni. Sens w spędzaniu czasu z najbliższymi i cieszeniu się sobą. Wszystkiego dobrego, ciepłych Świąt (nie tylko z racji pogody) i dużo optymizmu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję bardzo! Miło Was gościć ponownie, jak widzę Waszą stronkę to aż mi się gęba śmieje i mam ochotę sprawić sobie jakiś prezent zajączkowy :) Dobra lektura na święta to jest to

   Usuń
 5. Piękne życzenia! Niech się spełnią. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję i odwzajemniam Twoje pełne optymizmu życzenia.
  Radosnego świętowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję. Oby choć okruchy tej radości pozostały w nas na dłużej :)

   Usuń