piątek, 3 lipca 2015

Gangster Squad. Pogromcy mafii, czyli kule latają, a panowie pomykają między nimi

Stwierdzam, że jeżeli ktoś w młodości oglądał takie filmy jak Ojciec Chrzestny, czy Nieugięci, to potem trudno go czymkolwiek w gatunku gangsterskim zaskoczyć. Szczególnie z tego klasycznego okresu prohibicji w Stanach, czy lat 40-50, gdy jeszcze różne sprawy załatwiało się na ulicy, a nie za biurkami księgowych. No, może Zakazane imperium zrobiło na mnie wrażenie, ale to serial. Ale filmy?
Tak że, ten tego. Pogromców Mafii można zobaczyć chyba jedynie dla obsady, która robi bardzo przyjemne wrażenie. Prawdopodobnie panowie nieźle bawili się na planie. Sean Pean, Josh Brolin, Ryan Gosling, Nick Nolte, a na dokładkę Emma Stone. A oprócz broni i walki dobrych ze złymi, dużych pieniędzy, oczywiście nie zabraknie nutki bardziej osobistej rozgrywki między bohaterami. Jak już jest kobieta...


No i tyle praktycznie chyba wystarczy napisać o tym filmie - po co mam Wam zdradzać detale? W mieście upadłych aniołów trwają poszukiwania choć kilku odważnych, nieprzekupnych i gotowych na to by zawalczyć o prawo i porządek. Taki jest punkt wyjścia, a potem zaczyna się jatka. Nic dziwnego, że ze względu na przemoc film miał problemy z premierą (to był czas jakiejś strzelaniny w kinie). Skoro gloryfikujemy facetów załatwiających wszystko spluwą, nie dziwmy się, że mamy potem to co mamy.
Trochę płaskie, ale da się oglądać, bo tempo narzucono jak na dopalaczach.


&&&&&&&&&&&&

Tak jak myślałem - na pisanie ani specjalnie czasu ani chęci (tyle wrażeń), więc na regularne notki jeszcze chwilę poczekacie, ale wykorzystuję kilka minut, by chociaż nie trzymać w niepewności biorących udział w konkursie.
Za chwilę więc losowanie, ale przypomnę jeszcze, że przez wakacje szalejemy z jeszcze większą pulą książek do wyboru. Wybieracie nie spośród 3, ale wśród 10 pozycji i możecie nawet ustawić się w kolejce po wszystkie. Ktoś chętny?
Zdjęć z Irlandii będę miał sporo i aż kusi, by się nimi trochę podzielić, ale to już może po powrocie. Na razie jedziemy z losowaniem.

Do wygrania w czerwcu były:
1. Kochaj wystarczająco dobrze
Chętni: Kerstin, Scathach, Lotta, Zaczytana, izabela81, Aniela M,  Agnieszka violkamałgorzata wlazłoLena, Benia besia, Sylwka S Jaglana Iza Batraniec, Oh Lu, Natalia Kędzierska
Książkę otrzyma Aniela M  (to się nazywa fart)

Chętni: Kylie, Raven, Lotta, Zaczytana, izabela81, Agnieszka,
violka Lena S Agnesto, Joanna, Sylwka SLenka ^^ Edyta Chmurakanwuje czytam testuję Cyzia Iza Batraniec, Oh Lu Oblicza Rozy Lusia1987 Mariola Niowak, Natalia Kędzierska :
Tu szczęściarzem okazuje się Cyzia


Chętni: Kylie Raven, Kerstin, Scathach, Lotta, Zaczytana, izabela81 AgnieszkaLena Agnesto, Joanna, Benia besia, Sylwka SLenka ^^, andrzej,  Aleksandra Pasek Iza Batraniec Dominika Fijał , Oh Lu, Mariola Niowak, Natalia Kędzierska :
Tytuł pofrunie do Scathach
Gratulacje dla wszystkich! Wszystkim dziękuję za zabawę. 
Wysyłka nagród po 10 lipca, a jak ktoś się nie odezwie z adresem to najwyżej będzie powtórka losowania.

Jeszcze raz zapraszam do zaglądania do zakładki z konkursami - bo w wakacje będzie jeszcze sporo ciekawych tytułów do zdobycia. I po prostu do odwiedzania bloga :)
I jeszcze coś muzycznego - tym razem trochę pod gusta córy (a płyty tu dużo tańsze!)

14 komentarzy:

 1. A ja w czerwcu nawet nie miałam czasu do Ciebie zaglądać.
  Będę wyglądać zdjęć z Irlandii...może i ja się tam kiedyś wybiorę. Syn zaprasza i kusi....
  Pozdrawiam z upalnej Małopolski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na Twoim miejscu już dawno bym syna odwiedziła :)

   Usuń
  2. Moje zaczytanie - a gdzie syn jest? W jakim regionie? Naprawdę warto jak masz do kogo!

   Usuń
  3. martuch180..to nie takie proste...
   przynadziei....syn pracuje w Dublinie, ale teraz w Galway są córka i mój drugi syn...i faktycznie w sierpniu teoretycznie mogłabym tam polecieć i pozwiedzać...ale .......jeszcze nie w tym roku...

   Usuń
  4. Wiadomo, najpierw sami muszą mocno stanąć na swoich nogach by przyjmować gości. Ale trzymam kciuki!

   Usuń
  5. Nie to nie tak. To ja mam wciąż opory. Zawsze mam jakieś przeszkody.
   Dwója z Galway jest tam tylko w sezonie, ale najstarszy syn pracuje w Dublinie już kilka lat i ma mi za złe, że tak ciężko się zapraszam...

   Usuń
  6. To może warto dac się namówić, my jesteśmy bardziej na południu

   Usuń
 2. Gratuluję zwycięzcom, zazdroszczę. Ja nigdzie nie wyjeżdżam, bo nie mam tak wielkiej torby, by spakować wszystkie książki.
  Jeśli mogę troszkę nietaktownie zwrócić uwagę: wyglądasz o wiele szczuplej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Żartujesz prawda? Niestety ostatnio mi się tyję. A książki? Od czego jest czytnik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leży w zapomnieniu, moje serce nadal ma w sobie więcej papieru niż nowoczesności. ;)

   Usuń
 4. Też chętnie obejrzę zdjęcia z Irlandii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za zabawę i też wyczekują fotek z Irlandii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcia koniecznie! Będę czekać - Irlandia jest piękna! Wspaniałego pobytu i wrażeń.

  OdpowiedzUsuń