środa, 24 grudnia 2014

Opowieści wigilijne, czyli ta szczególna noc

Dla jednych to przeżycie religijne, szansa by na nowo pewne rzeczy przemyśleć, zacząć od nowa, napełnić swoje serce radością i nadzieją, dla innych jedynie tradycja, bez jakiejś wyjątkowej treści, ale z sympatycznymi momentami (np. prezenty). Dla wszystkich chyba wyjątkowe wspomnienia z dzieciństwa gdy Boże Narodzenie było rzeczywiście czasem wyczekiwanym, magicznym, bez tego całego hałasu komercji już od listopada. No i czas dla rodziny, dla bliskich, okazja do pojednania, choćby przy dzieleniu się opłatkiem, przy wieczerzy wigilijnej. 
Niezależnie w której grupie siebie lokujecie, życzę by to był wyjątkowy czas. Pełen ciepła, radości, ale i refleksji nad naszym życiem, nad tym co możemy zmieniać w sobie - cała ta symbolika obdarowywania się, pustego talerza dla wędrowca, życzliwości dla wszystkich nie musi być przecież pustym gestem. Miłość i dobro w sercu przemieniają nawet największe porażki. 

O tym wszystkim jest książka, która dziś jest tematem notki. Pisząc o niej dziś, zdradzam jednocześnie, że będzie na pewno jedną z trzech książek wylosowanych w rozdawajce grudniowej (patrz zakładka z konkursami). Ktoś chętny?

Opowieści wigilijne to 14 opowiadań poświęconych właśnie Wigilii i Świętom Bożego Narodzenia. Napisali je: 

10 komentarzy:

 1. o.. mam tą książkę, muszę poczytać...

  OdpowiedzUsuń
 2. Radosnych świąt i dużo książek pod choinką:)

  OdpowiedzUsuń

 3. Moja opowieść wigilijna zaczęła się właśnie po raz 46 w życiu...
  Wszystkiego dobrego na Święta i cały ten czas świąteczny. Wysyłam życzenia i podziękowania za ten blog, za to, że mogę czytać, słuchać, dyskutować. Wszystkiego dobrego.🎄

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję i odwzajemniam życzenia. Rodzinnych, wspaniałych chwil.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że są rodzinne jest w nich chyba najpiękniejsze!

   Usuń
 5. I wzajemnie - radosnych chwil, odkrywania tego co najważniejsze. Pozdrawiam świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. zapraszam - zakładka konkursy :) i może w ręce wpadnie

  OdpowiedzUsuń