wtorek, 24 marca 2015

Lemoteka, czyli usłyszeć Pilota Pirxa, myślący ocean, a może nawet głos Pana

Jak pewnie zdążyliście się zorientować bardzo rzadko robię miejsce na blogu na reklamy wszelkiego typu, zapowiedzi i tym podobne rzeczy. Jak pisać, to najlepiej już po tym gdy miałem okazję z czymś się zapoznać. Ale w tym przypadku nie mogę się powstrzymać, żeby nie zrobić wyjątku. Zresztą tylko częściowego, bo Niezwyciężonego, który jest częścią tego projektu już słuchałem i byłem pod dużym wrażeniem. I nie ukrywam, że zamierzam korzystać z kolejnych pozycji, bo bardzo wpisują się w mój prywatny plan powrotu do czytania Lema (w ubiegłym roku było już Solaris i to w potrójnym wydaniu). 
Na czym polega pomysł? Otóż serwis Audioteka.pl postanowił wydać aż 16 książek mistrza Stanisława Lema w formie audio, nie tylko czytanych przez najlepszych lektorów, ale przynajmniej jeden stanie się podobnie jak wcześniej Niezwyciężony super słuchowiskiem (zobaczcie jak pracowano nad tą produkcją). 
A z okazji premiery kolejnego audiobooka z tej serii, serwis proponuje do niedzieli (29 marca) rabat 40% na wszystkie dotychczas wydane tytuły. Kupujcie bo warto! 
Poniżej znajdziecie więcej informacji. Ja już zacieram ręce!

Jakie dźwięki wydaje inteligentny ocean? Jak usłyszeć planetę? Mogą się tego dowiedzieć słuchacze audiobooków. Audioteka rozwija projekt Lemoteka, poświęcony Stanisławowi Lemowi, promując jego dzieła w wersji audio. 
Lemoteka to niezwykle prestiżowy projekt stworzony z inicjatywy Audioteki w hołdzie twórczości Stanisława Lema i zbiór powieści pisarza w wersji audio, przygotowany specjalnie dla jego fanów oraz dla wszystkich miłośników fantastyki. Do nagrania w formie audiobooków wybrano wspólnie z serwisem Lem.pl (który reprezentuje osoby opiekujące się spuścizną po pisarzu) łącznie 16 książek Stanisława Lema.

- Projekt zapowiada się co najmniej obiecująco. Jest to pierwsza tak obszerna kolekcja dzieł Lema w formie audio, obejmująca właściwie wszystkie najważniejsze utwory pisarza - mówi Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema. - Utwory Lema cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, tylko w ubiegłym roku mieliśmy kilkadziesiąt nowych wydań na całym świecie, od Argentynę aż po Chiny. Obserwujemy jednak rosnącą popularność książek audio i z pewnością dają one szansę poszerzenia kręgu wielbicieli twórczości Lema. Uważam, że audiobooki mogą w dużym stopniu przyczynić się do popularyzacji literatury - dodaje Wojciech Zemek. 

27 marca przypada 9. rocznica śmierci Stanisława Lema. Chcąc upamiętnić wybitnego pisarza i wizjonera, już teraz serwis Audioteka.pl zaprasza na kolejną premierę w Lemotece - audiobook Fiasko, czytany przez Andrzeja Hausnera. Poza tym wszystkie pozostałe tytuły wchodzące w skład kolekcji będzie można kupić w tym tygodniu ze zniżką dochodzącą do 40%. Do tej pory w ramach Lemoteki ukazały się audiobooki: Cyberiada w wykonaniu Macieja Kowalika, Dzienniki gwiazdowe w wykonaniu Wojciecha Żołądkowicza, Eden w wykonaniu Jacka Rozenka oraz superprodukcja Niezwyciężony będąca rozbudowanym, nowoczesnym słuchowiskiem w reżyserii Grzegorza Pawlaka, z udziałem m.in. Krystyny Czubówny, Daniela Olbrychskiego, Eryka Lubosa, czy Arkadiusza Jakubika, z oryginalną muzyką w wykonaniu legendy polskiej alternatywy zespołu Ścianka. Audioteka pracuje też nad kolejnymi premierami. W kwietniu będzie można wysłuchać audiobooka Głos Pana, w interpretacji Dariusza Bereskiego. 
Kolejne audiobooki będą ukazywać się cyklicznie co miesiąc. Wśród nowych nagrań znajdą się takie tytuły jak np. Kongres futurologiczny, Opowieści o pilocie Pirxie i Solaris. Jedno z tych dzieł zostanie przygotowane w formie kolejnej superprodukcji.

1 komentarz: