wtorek, 10 maja 2016

The crash reel - jazda życia, czyli to nie tylko sport


Niby sezon zimowy już za nami, więc amatorzy deski (lub dwóch) u nas mogą jedynie pomarzyć o szaleńczych jazdach, ale zawsze można pooglądać co wyczyniają inni, prawda? Podziwiać, ale jednocześnie zastanowić się nad tym jakie są granice ryzyka. Dokument o Kevinie Pearc'ie, bardzo młodym amerykańskim snowboardziście, to opowieść o pasji, o tym jak można na niej zarobić ogromne pieniądze, ale też o tym jak można szybko wszystko stracić.


photo.titleSport ekstremalny - rosnąca popularność, widowiskowe zawody, spektakularne triki, reklamy i sponsorzy, a z drugiej strony zawodnicy, którzy próbując czymś zaskoczyć,
ryzykują własne zdrowie i życie. W końcu nie ma idealnie bezpiecznego sprzętu i wszystkiego nie da się przewidzieć. 17 latek był uznawany za wielką gwiazdę i nagle, z dnia na dzień wszystko się skończyło - na zawodach uderzył głową w rynnę i ledwie wyszedł z tego z życiem.
photo.titlePotem rehabilitacja. Ból. Łzy. Wściekłość. Bliscy, którzy próbują radzić sobie z bardzo trudną dla siebie sytuacją. I oto po wielu miesiącach, chłopak stwierdza, że wraca do trenowania. Jak ma do tego ustosunkować się rodzina, która dała mu tyle wsparcia w powrocie do zdrowia, gdy on chce znowu postawić je na szali?
Adrenalina? Uzależnienie? Pogoń za zyskiem?
Dokument zbudowany ze zdjęć archiwalnych, wywiadów - może nie daje tyle ekscytacji co oglądanie zawodów, ale jest niezłą okazją żeby przyjrzeć się temu środowisku od drugiej strony - gdy przestają błyskać flesze i wyłączone są już kamery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz