czwartek, 3 lipca 2014

Paul, czyli gdy spełnia się marzenie geeków

Wreszcie udało się uporządkować trochę listy filmów, książek i płyt (dawno nie było aktualizacji), mogę więc spokojnie przymierzyć się do lipcowych notek. Przypominam jeszcze tylko o konkursie wakacyjnym (patrz zakładka). Pierwsze losowanie już w tą sobotę.
A na dziś coś na luzie. I z dedykacją dla wszystkich fanów: komiksów, fantasy, Sci-fi i tego typu klimatów. Powinienem przypomnieć Wam notkę o Comic-Con aby może jeszcze lepiej wejść w klimat :)
Dwie komedie: jedna pieprzna i w stylu heroic fantasy, czyli Wasza wysokość. Klikajcie i czytajcie. A druga to już nie parodia, ale coś równie zakręconego - dwóch komików spotyka kosmitę. Dodajmy, że obaj dotąd marzyli o takim spotkaniu.  
Do tego by zobaczyć ten obraz wystarczyło mi zobaczenie kilkudziesięciu sekund - sceny z ożywianiem ptaszka. I już byłem kupiony. 
Co prawda całość nie jest aż tak równa, zbytnio skupiono się na akcji, dodając jedynie sceny komediowe trochę na okrasę, to jednak postać Paula - kosmity, który zagubił się na naszej planecie i marzy o powrocie do swoich - jest kapitalna. Nie żaden tam E.T., dobroduszny stworek, ale po dłuższym pobycie na ziemi, prawdziwy luzak, hedonista i baaardzo zepsuty gościu. To jego teksty i sceny z nim są tu najlepsze. Dwaj komicy, którzy film wymyślili i grają głównych bohaterów (fanów komiksów i Sci-Fi, którzy przybyli z Wysp do Stanów z "pielgrzymką" do źródeł swych pasji), czyli Si­mo­n Pegg oraz Nick Fro­st ewidentnie oddali pole.
Pościgi, ucieczki, przebieranki, aż do finałowego lądowania pojazdu obcych - niby to wszystko dość ograne, ale akurat w takim zestawie (ekipa w kamperze ostatecznie osiągnie skład 4-osobowy), naprawdę się nie nudzi. Choć wiemy dokąd to wszystko zmierza, bawimy się nie tylko samą fabułą, ale głównie dzięki postaci tytułowego Paula i jego tekstów. 
 
    

4 komentarze:

  1. ... No i świetny Seth Rogen podkładający głos pod Paula. Dobry film.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie oglądałam. Wreszcie coś na wakacyjny wieczorek ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. warto czytać takie blogi świat od razu staję sie piekniejszy !

    OdpowiedzUsuń