poniedziałek, 31 lipca 2017

Chłopcy z tamtych lat, czyli szacunek

Jutro 1 sierpnia, data szczególna, pewnie nie tylko dla Warszawiaków, ale tu wspominana wyjątkowo. Różne wydarzenia trwają od kilku dni, zwykle z żoną byliśmy na koncertach w Muzeum Powstania, ale w tym roku się nie złożyło, więc szukam innej okazji. I oto jest. Trochę w innym klimacie, bo takim nostalgiczno-roztańczonym, czyli wspominamy przedwojenną Warszawę, piosenki, przy których mogli bawić się ci, którzy potem szli na barykady.
Może uda mi się napisać więcej po powrocie. A jakby ktoś chciał posłuchać na żywo - włączcie Radio dla Ciebie o 20.30.
Co tu dużo gadać. To nie tylko zabawa, ale wciąż ma się w pamięci tych, którzy są żywymi świadkami miasta, które żyło, walczyło, zostało zrównane z ziemią i z gruzów potem podniesione. Pamiętać. I jak to pięknie powiedział dziś Ścibor-Rylski: doceniać i szanować to co się ma, tych, którzy żyją obok nas.   

Na tegorocznym koncercie organizowanym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Warszawskie Combo Janka Młynarskiego wraz z plejadą znakomitych artystów zabierze słuchaczy w muzyczną podróż do przedwojennej Warszawy. Wspólnie odwiedzimy przedwojenne dancingi, salony i podwórka. Przywołamy pamięć o mieście sprzed hekatomby. Mieście, w którym przyszli Powstańcy rodzili się i dorastali. O czasach ich beztroski i marzeń. Nim wojna zabrała im młodość.

Po raz pierwszy na jednej scenie i w jednym repertuarze wystąpią:
Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne
Aleksandra Kurzak
Gaba Kulka
Renata Przemyk
Marian Opania
Janusz Olejniczak
Fair Play Quartet

Obok typowych dla warszawskich przedwojennych podwórek mandoliny i piły zagrają również dzwony warszawskich kościołów. Multimedialna scenografia przypomni obrazy Warszawy, jakiej już nie ma, a ostatnimi, którzy ją pamiętają, są Warszawscy Powstańcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz